Dbałość o detale dodaje baniom charakteru i unikalności. Im więcej dopracowanych szczegółów, tym budynek coraz mniej przypomina zbieraninę desek i gwoździ, a bardziej staje się małym dziełem sztuki – wyjątkowym, zgrabnym obiektem harmonizującym z otoczeniem, jedynym w swoim rodzaju. W realizowanych przez nas projektach dbamy o estetykę każdego, nawet najmniejszego szczegółu. Wszystko bowiem ma znaczenie: kolor klamki, oprawy lamp, włączniki świateł, nie mówiąc już o jakże istotnych wykończeniach samego drewna – ogonach krokwi czy wzorach wiatrówek. Gdy wszystkie detale są już dopracowane, przychodzi kolej na ostrożne złożenie ich w całość przy zachowaniu jednego stylu. Dzięki temu obiekt nabiera spójności i harmonii. Nasze banie to nie choinki świecące wszystkimi kolorami świata!

Dzięki doświadczeniu zdobytemu przy realizacji kilkudziesięciu obiektów wypracowaliśmy rozwiązania funkcjonalne zapewniające użytkownikom pewne poczucie komfortu i ciepła. Odpowiednio dobrane piece, sprawny system wentylacji, wygodne ławki, doskonała izolacja ścian, wysoka jakości okien i drzwi – wszystko to sprawia, ze korzystanie z naszych saun i bani jest prawdziwą przyjemnością.

UROK I OCHRONA

Daleko wysunięte okapy pozwalają na składowanie drewna bezpośrednio przy bani. Nawet, gdy opał nie jest potrzebny, jak w przypadku wyposażenia bani w piec elektryczny, ułożone polana dodają wiele uroku drewnianemu budynkowi.
Okapy stanowią także tzw. bierną ochronę drewna-ściany chronione są przed zacinającym deszczem i promieniowaniem UV. Nisko zakończony dach dodaje budynkowi przysadzistości i lepiej harmonizuje się z otoczeniem.

SOLIDNOŚć I BEZPIECZEńSTWO

Ławki w naszych saunach wykonane są z osiki – rodzimego gatunku drewna o najniższym współczynniku przewodzenia ciepła. Przez tą cechę przypadkowy kontakt gołej skóry z rozgrzaną ławką nie będzie aż tak niezapomniany jak w przypadku innych gatunków drewna :).
Ławki wykonane są z desek o masywnych przekrojach (45x140mm), co zapewnia ich trwałość na długie lata. Drewno zabezpieczone jest specjalnymi nietoksycznymi olejami pochodzenia naturalnego (oleje pure solid – bez substancji lotnych), co ułatwia utrzymywanie czystości.

ODROBINA NOWOCZESNOŚCI

Szklane drzwi Harvii z przyciemnionego szkła nadają bani nowoczesny
wygląd, a drewniana klamka chroni przed oparzeniem. Zamek kulkowy pozwala na otwarcie drzwi poprzez ich popchnięcie. Dla zwiększenia bezpieczeństwa, drzwi otwierają się zawsze na zewnątrz.
Dostępne są także specjalne rustykalne modele Legend firmy Harvia, a także pełne drzwi drewniane.

GWARANTOWANA OCHŁODAWiększe banie wyposażone są w drewniane balie do schładzania się. Umieszczane są one w przedsionku, pomieszczeniu wypoczynkowym
lub na tarasie. W zależności od obiektu są to małe jednoosobowe
balie 80x120cm bądź potężne balie o średnicy 2m mieszczące nawet 8 osób! Wyposażone są one w schodki ułatwiające wejście do środka oraz odpływ w podłodze umożliwiający łatwą wymianę wody.
Urokliwe drewniane balie są nieodłącznym elementem każdej większej bani bez dostępu do stawu czy rzeki. Gwałtowne schłodzenie ciała po wyjściu z sauny jest absolutnie niezbędne by doświadczyć pełni doznań oferowanych przez kąpiel w bani!
NATURALNE OCIEPLENIE

Wełna drzewna, wykorzystywana przez nas przy ociepleniu, jest wytworzona w 97% z włókien drzewnych z niewielkim dodatkiem włókien syntetycznych zapewniających odpowiednią elastyczność. Nie powoduje zatem podrażnień układu oddechowego wynikających z unoszących
się w powietrzu drobin, tak jak ma to miejsce w przypadku wełny mineralnej
czy szklanej. Wełna ta ma także wysoką zdolność akumulacji ciepła, co sprawia, że pomieszczenia nie wychładzają się tak szybko zaraz po wygaśnięciu pieca. Włókna drzewne są również znacznie bardziej odporne na wilgoć w porównaniu do tradycyjnych materiałów ociepleniowych – nawet 20% zawilgocenie nie powoduje jeszcze znaczącej utraty jej właściwości cieplnych!
And last but not least – pięknie pachnie!

DOSKONAŁA IZOLACJA

Uszczelnienie pomiędzy balami przez wykorzystanie wełny owczej, to kolejny etap eliminacji szkodliwych materiałów takich jak wełna szklana
czy mineralna (powszechnie używanych do tego celu).
Posiada ona doskonałe właściwości sprężyste, przez co szczelnie wypełnia przestrzeń pomiędzy balami.
Owcza wełna to izolacja pochodząca prosto z natury !

OCHRONA DREWNA

Nasze drewno zabezpieczone jest całą gamą produktów naturalnych
Leinos. Lazury, oleje i woski, powstałe z substancji organicznych, doskonale wysycają drewno przede wszystkim zabezpieczając je w ten sposób przed chłonięciem wody.
Dzięki temu zapewniają ochronę przed atakiem grzybów, które w szybki sposób mogłyby doprowadzić do zniszczenia materiału.
Na zewnątrz stosujemy lazury olejowe ochronne i oleje tarasowe, do wnętrza natomiast używamy specjalnych utwardzanych olejów do podłóg oraz wosku płynnego do ochrony ścian przez zabrudzeniem.

UROK DREWNA

W budynkach drewnianych bardzo ważne jest by odpowiednio eksponować elementy konstrukcyjne. My tak właśnie robimy akcentując m.in. zakończenia płatwi, kalenicy, murłat, a także „ogonów” krokwi. Ważny jest także odpowiedni montaż deski podbiciowej. Mianowicie usytuowanie jej na wierzchu krokwi, przez co większa część więźby dachowej pozostaje widoczna.
To właśnie te elementy często decydują o atrakcyjności i unikalności budynku!

BLISKOŚć NATURY

Zielone dachy są najbardziej przez nas zalecanym pokryciem dachowym.
Dodają one uroku każdej konstrukcji, doskonale komponują się z drewnem, a jednocześnie jak żadne inne pokrycie dachowe wtapiają budynek w otoczenie. Używamy systemów wielowarstwowych, gdzie powłoka hydroizolacyjna jest zabezpieczona warstwami drenażowymi, magazynującymi i wegetacyjnymi. Takie rozwiązanie sprawia, że są to jedne z najbardziej wytrzymałych pokryć dachowych o trwałości nawet do 100lat !
Decydując się na dach zielony oddajemy naturze to, co jej zabraliśmy wykonując fundament pod budynek..

TRADYCJA

Dachy z dranic i gontów to kolejne polecane przez nas pokrycie
dachowe. Ten niezwykle przyjazny człowiekowi materiał nadaje obiektom wyjątkowy charakter, zwłaszcza w terenach górskich, gdzie naturalnie wtapia się w lokalną tradycyjną architekturę.
Gonty mogą być wykonane z jodły, modrzewia, dębu czy nawet cedru!
Ten ostatni posiada niezwykle intensywny i przyjemny żywiczny zapach, co sprawia, że po deszczu wokół bani rozciąga się wspaniały aromat!
Dachy z gontów i dranic, mimo, iż kojarzone z budownictwem tradycyjnym
, świetnie sprawdzą się również przy projektach na wskroś nowoczesnych. Mogą być używane tam, gdzie wysoki kąt nachylenia dachu nie pozwala już na zastosowanie dachu zielonego.

PEŁNA KONTROLA

Elegancki sterownik cyfrowy nowej generacji Griffin może kontrolować czas, temperaturę, oświetlenie czy wentylację.
Chromowany panel zapewnia wytrzymałość i żywotność urządzenia przy jednoczesnym zachowaniu nowoczesnej linii.
Dzięki szerokiemu zakresowi programowania nie będziemy już musieli
pamiętać, by odpowiednio wcześniej włączyć piec do nagrzania pomieszczenia, czy też wyłączyć go po zakończeniu kąpieli. Griffin zrobi to za nas. Nawet z tygodniowym wyprzedzeniem!

NIEBYWAŁA SZCZELNOŚć

Aby sauna funkcjonowała poprawnie musi być szczelna,
a powietrze dostaje się do niej regulowanymi otworami. Sufity pomieszczenia z piecem (a także ich ściany w przypadku bani szkieletowych),
są wyłożone specjalną folią metalizowaną odbijającą ciepło. Jest specjalny rodzaj aktywnej paroizolacji, która jest odporna na wysokie temperatury i nie wytwarza szkodliwych związków jak inne folie w takich warunkach. Użycie takiej foli to jednak nie wszystko – aby zapewnić poprawne funkcjonowanie wszelkie połączenia muszą być dokładnie poklejone – wówczas możemy być pewni, że ciepło i wilgoć pozostaną wewnątrz pomieszczenia podczas kąpieli, a izolacja cieplna w przegrodach zewnętrznych pozostanie sucha.