WSZECHSTRONNOŚć BANIwszyechstronnosc sauny
Fenomen bani polega na tym, że każdy stan i każdy czas jest dobry na korzystanie z niej – bowiem zawsze przynosi dobre samopoczucie i ulgę po ciężkim dniu. Pozwala także na szybkie zregenerowanie sił.
Korzystać z bani można zarówno samotnie, jak i rodzinnie, z przyjaciółmi czy partnerami biznesowymi. Każdy rodzaj takiej „kąpieli” posiada swoistą specyfikę. W wielu przypadkach należy jednak
wcześniej zarezerwować sobie odpowiednią dużą ilość czasu, gdyż pośpiech jest największym wrogiem bani. Trzeba jednak przyznać, że i on jest czasem bezsilny wobec obezwładniającego ciepła…

 

 

 

 

SAMOTNA BANIAsauna a zdrowie
Niektórzy mówią, że przebywanie w saunie samemu jest niebezpieczne.
Z pewnością bardziej niebezpieczne niż z kimś, jednak na pewno znacznie bezpieczniejsze niż codzienna jazda samochodem. Samotne przebywanie w saunie zapewnia nam całkowicie odmienne doznania niż korzystanie z sauny w grupie. Pozwala się skupić i daje możliwość ”wsłuchania się w siebie”, w swoje ciało, jego reakcje na ciepło, parę… Cisza nadaje bani bardziej mistyczny wyraz, o czym najłatwiej można się przekonać chociażby leżąc nago na deskach tarasu czy trawie zaraz po wyjściu z wody. Wrażenia…? Niezapomniane. Każdy miłośnik sauny powinien choć raz zaznać tej błogiej ciszy, która temu towarzyszy.

 

 

 

 

RODZINA, PRZYJACIELErodzina w bani
Wspólne przebywanie na niewielkiej przestrzeni, przy świetle i trzasku płonących polan, w przyjaznym otoczeniu drewna i przyjemnie gorącym powietrzu wzmocni każdą relację lub też szybko zbuduje nową. Bania to doskonała forma spędzania czasu z przyjaciółmi i rodziną, która likwiduje napięcia, poprawia komunikację oraz buduje mocne więzi.
Sauna jest dobra nawet dla małych dzieci, choć często preferują one niższe temperatury i wyższą wilgotność. Mając to na uwadze warto wyposażyć się w piec dający również takie możliwości.

 

 

 

 

 

 

BIZNESsauna biznesowa
Odprężenie i spokój doskonale sprzyjają spotkaniom biznesowym. Na wschodzie jest to bardzo popularne miejsce odbywania negocjacji i tworzenia nowych partnerstw. W bani ludzie są zrelaksowani, znika strach, a w jego miejsce pojawia się rozluźnienie. W takiej atmosferze o wiele łatwiej jest o swobodną i otwartą rozmowę, która w konsekwencji
prowadzi do zawierania nowych kontraktów i porozumień.

 

 

 

 

 

 

 

 

ZDROWIEbiznes w saunie
Działanie zarówno sauny fińskiej jak i ruskiej bani jest podobne
i zasadniczo opiera się na mocnym rozgrzaniu organizmu, a następnie jego gwałtownym wychłodzeniu. Proces ten hartuje ciało i wzmacnia odporność. Korzystanie z sauny ma dobroczynny, wszechstronny wpływ na organizm. Sauna wzmacnia i oczyszcza układ oddechowy, poprawia krążenie, likwiduje bóle mięśni i stawów. Relaks w bani usuwa napięcie nerwowe i bezsenność. Ciepło i pobudzenie mikrokrążenia w skórze powoduje intensywne pocenie się, a zatem sprzyja usuwaniu zbędnych produktów przemiany materii i toksyn.
Banie i sauny polecane są przede wszystkim osobom ze skłonnościami do przeziębień oraz alergikom, ale bania przyda się również narażonym na nadmierny stres i nadmiernie obciążonym obowiązkami.
Lista dolegliwości, na które pomaga sauna, jest naprawdę bardzo długa i nie sposób wymienić wszystkich jej zalet.

 

Nie można komentować.